12 март донесе ново попълнение в екипа на общинска администрация – поредното бебе. Щастливите родители –Ивелина Иванова служител в отдел „ТСУКС“ в Община Нова Загора и бащата Минчо Минчев се сдобиха с първородната си рожба – малкият Димитър. Кметът на Община Нова Загора Галя Захариева и общинското ръководство ги поздравяват по повод щастливото събитие. Да расте здрав, лъчезарен и да изпълва дома и сърцата им със слънчевите си усмивки!
Актуално
Новини
В навечерието на Международния ден на жената в Народно читалище „Д. П. Сивков-1870” бе много красиво. На 7 март там бе открита вдъхновяваща изложба на гоблени под надслов „Тихите разказвачи – истории в бодове”. Събитието събра 15 талантливи майсторки от новозагорска община, които представиха 45 произведения, изпълнени с внимание към детайла, търпение и любов.
Скъпи жени,
Мили майки,
Приемете моите най-искрени пожелания по случай 8-ми март – Международния ден на жената! Този празник, сякаш изтъкан от самите нишки на пролетта, носи особено очарование и ни напомня за вашата неповторима сила и красота.
На 06.03.2025 г. (четвъртък) от 17:30 ч. във фоайето на Градската библиотека бе открита изложба под надслов „Накитите на българката – знаци на чест и красота“. Тя е организирана от Исторически музей и Градска библиотека по повод Международния ден на жените – 8 март. Експозицията разкрива богатството и разнообразието на българските женски накити от периода XIX-XX век, отразяващи традициите, културата и естетическите вкусове на епохата.
8 март – Международният ден на жените, ще бъде отбелязан тази година в Нова Загора с две красиви изложби. На 06.03.2025 г. (четвъртък) от 17:30 ч. във фоайето на Градската библиотека, новозагорци могат да се насладят отблизо на някои от най-интересните и непоказвани женски накити от периода XIX-XX в, които са част от фонда на Исторически музей-Нова Загора.
В слънчевата сутрин на 6 март кметът на Община Нова Загора Галя Захариева и любимата на децата д-р Стефка Данева посетиха СУ „Иван Вазов“, където бяха посрещнати от директора Минка Коджабашева. Поводът за срещата беше издаването на поредната книга на новозагорската поетеса, която се очаква да излезе до края на лятото и в която по традиция съавтори стават и новозагорски деца.






