Община Нова Загора с още два нови STEM центъра

Submitted on Пет., 15.05.2026 - 09:16

На 13 и 14 май в община Нова Загора бяха тържествено открити два нови STEM центъра – в НУ „Св. Паисий Хилендарски“ – гр. Нова Загора и в ОУ „Христо Ботев“ – с. Съдиево. Новите образователни пространства са насочени към създаването на модерна, иновативна и вдъхновяваща учебна среда, която разширява възможностите за обучение чрез наука, технологии, инженерство и математика.
Събитията и в двете училища бяха уважени от кмета на община Нова Загора Галя Захариева и нейния екип, началника на отдел „Образование и младежки дейности“ Соня Петрова, директори на учебни заведения, общественици и гости. Специално за откриването в НУ „Св. П. Хилендарски“ към тях се присъедини и старши експертът от РУО – Сливен Ралица Василева.
Присъстващите се запознаха с възможностите, които STEM центровете предоставят и станаха част от вдъхновяващо пътешествие в света на науката, технологиите и иновациите.
В приветствията на директорите на двете училища бе подчертано значението на модерната образователна среда за развитието на младите хора, насърчаването на техните знания, умения и креативност. Откриването на двата STEM центъра е още една важна стъпка към утвърждаването на качествено и съвременно образование в община Нова Загора.