Доброто няма граници: Нова Загора събра десетки жители в кампанията „Капачки за бъдеще“

Submitted on Съб., 09.05.2026 - 18:20

На 9 май Община Нова Загора за пореден път доказа, че съпричастността, добротата и грижата за бъдещето са неизменна част от духа на нашия град. Десетки жители се включиха в националната кампания "Капачки за бъдеще", организирана от Общината и "Сорико" ООД. Събитието се проведе на Градския площад в Нова Загора и премина при голям интерес и активно участие на училища, детски градини, институции и жители от града и малките населени места.
В инициативата със своя труд и отдаденост се включиха доброволци от ученическите съвети на СУ „Христо Ботев“, СУ „Иван Вазов“, ПГТТ и ПГСС, както доброволци от Общинска администрация и служители на „Сорико“ ООД, които допринесоха за успешната организация и извозване на събраните количества.
Успоредно с кампанията се проведе и детски еко празник със забавни игри на екологична тематика, който завърши с впечатляващо пускане на хвърчила на Градския площад. Хвърчилата полетяха високо, за да покажат, че добрите дела нямат граници. Всяко хвърчило в небето се превърна в символ на детските мечти за един по-чист, по-красив и по-добър свят.
Сред присъстващите бе кметът на Община Нова Загора Галя Захариева, заедно със своя екип. Тя активно се включи и в двете инициативи, като подкрепи както кампанията „Капачки за бъдеще“, така и детския еко празник, показвайки лична ангажираност към каузите, свързани с опазването на околната среда и възпитаването на обществена отговорност у младите хора.
Инициативата още веднъж показа, че когато хората са обединени от добра кауза, резултатите са вдъхновяващи, а силата на общността прави промяната възможна.