На 29 април Центърът за специална образователна подкрепа (ЦСОП) – Нова Загора официално откри своя нов STEM кабинет. Това е второто подобно пространство в града, след откриването на STEM центъра в СУ „Христо Ботев“, и важна стъпка към модернизацията на обучението за деца със специални образователни потребности.
Новият кабинет е проектиран за „обучение чрез преживяване“. В условията на ЦСОП техническото оборудване има далеч по-голяма стойност от стандартното – то прави знанието видимо и достъпно. Кабинетът е обезпечен с интерактивен дисплей, интерактивен под и 6 лаптопа в направление „Математика“ и с дигитален микроскоп, лабдиск и роботизиран лего конструктор в направление „Природни науки“.
Особено голяма е гордостта за екипа на Центъра, тъй като проектът е реализиран напълно самостоятелно от тях. Ръководени от доскорошния директор г-жа Иванка Димитрова, специалистите са подготвили и защитили концепцията, която днес е факт. За г-жа Димитрова завършването на този модерен кабинет е емоционален и успешен финал на нейния професионален път преди пенсионирането ѝ.
На церемонията по официалното откриване на СТЕМ кабинета настоящият директор Димо Станев посрещна гостите, сред които кметът на Общината Галя Захариева, старши експертът от РУО – Сливен Ралица Василева и директори на учебни заведения. Те поздравиха екипа за инициативността и високата летва, която поставят в образованието.
С реализацията на това съвременно пространство, екипът на ЦСОП – Нова Загора доказа, че с професионализъм и ясна визия могат да се създават европейски условия за обучение. След СУ „Христо Ботев“, градът ни вече разполага с още едно иновативно място, което ще помага на децата да откриват света на науката по най-прекия и разбираем за тях път.



