Община Нова Загора, в тясно сътрудничество с Фондация „Animal Hope Bulgaria“ – Казанлък, приключи мащабна кампания за безплатна кастрация на домашни любимци, която се проведе на 24, 25 и 26 април 2026 г. Инициативата е част от дългосрочната стратегия на Общината за насърчаване на отговорното отглеждане на животни и за трайно и хуманно намаляване на броя на безстопанствените кучета и котки в нашия град.
Благодарение на изключителния професионализъм на ветеринарните лекари и енергията на доброволците, кампанията премина при отлична организация. Община Нова Загора изказва специална благодарност на:
д-р Якоб Петров, д-р Тихомир Томов, д-р Тони Илиев, д-р Бранимир Синапов и д-р Генко Мирев– за техния неуморен труд;
Зоодоброволците на Община Нова Загора – за безценната помощ и координиране на процеса.
В рамките на трите дни бяха обработени общо 134 животни, както следва: котки - 111 (64 женски и 47 мъжки) и кучета: 23 (21 женски и 2 мъжки).
Кастрацията е най-сигурният начин за предотвратяване на нежеланото размножаване и изоставянето на животни на улицата. Община Нова Загора ще продължи да подкрепя подобни каузи, вярвайки, че съвместните усилия на институциите, неправителствения сектор и гражданите са ключът към по-добрата градска среда.
Благодарим на всички стопани, които се включиха в акцията и проявиха отговорност към своите любимци и към нашето общество!



