Мажоретният състав при Община Нова Загора се завърна с медали и грамоти от престижното състезание по мажоретни дисциплини и чирлидинг Купа „Търновска перла 2026“. Форумът, който събра елита на мажоретните спортове, се проведе на 25 и 26 април в старопрестолния град Велико Търново.
В оспорваната надпревара взеха участие състави от 25 града от страната и чужбина, което прави успеха на новозагорските момичета още по-значим.
Представянето на нашите мажоретки започна със силен старт на състезателната сцена, където талантът и усърдната работа веднага дадоха резултат. С прецизна хореография и отлично присъствие, големите момичета от отбора заслужиха първото място в категорията „Танц с батон на сцена – мини група“. Радостта за състава бе допълнена от успешното представяне и на по-малките мажоретки, които грабнаха бронзовите отличия в същата категория при формациите.
Вторият ден от надпреварата бе не по-малко динамичен. Въпреки силната конкуренция в категорията „Помпон – хореография на място“, нашите представителки успяха да се наредят сред най-добрите, заемайки четвърто и пето място. Тези отличия са заслужено признание за старанието на децата и за пореден път утвърждават доброто име на мажоретната школа към Община Нова Загора.
Община Нова Загора поздравява мажоретките и техните ръководители за достойното представяне и им пожелава още много бъдещи победи!



