На светлия християнски празник Лазаровден Отделението по акушерство и гинекология на МБАЛ „Света Петка Българска“ – Нова Загора бе подпомогнато със съвременна медицинска апаратура, дарена от Фондация „Кажи здравей на здравето“. Дарението е реализирано в рамките на проекта „Подари щастие“, който обединява усилията на дарители в подкрепа на майчиното и детско здраве.
Средствата за закупуване на оборудването са събрани чрез продажбата на книгата на Десислава Николова „Щастлива и красива бременност като моята“ – кауза, която превръща личния пример в подкрепа за бъдещите родители и техните деца.
В резултат на инициативата лечебното заведение в Нова Загора получи термо легло, апарати за фототерапия (при лечение на неонатална жълтеница), кислородна палатка и перфузор. Дарената апаратура ще подпомогне работата на медицинските специалисти от родилното и детското отделение и ще допринесе за по-качествена грижа за новородените и техните майки.
На официалното връчване на дарението присъстваха г-жа Антоанета Иванова – управител на МБАЛ „Света Петка Българска“ – Нова Загора, д-р Георги Кавръков – началник на отделение по акушерство и гинекология, д-р Елка Донева – началник на отделение по педиатрия, Десислава Николова и членове на нейното семейство, представители на Фондация „Кажи здравей на здравето“, както и служители на лечебното заведение.
Фондация „Кажи здравей на здравето“ е създадена през 2016 година с мисията да подпомага развитието на родилните и детските отделения в страната. С настоящото дарение организацията реализира своята 18-а поредна инициатива, насочена към предоставяне на специализирана медицинска апаратура на лечебни заведения в България.
С този жест на съпричастност и обществена отговорност Лазаровден в Нова Загора се превърна в символ на надеждата, новото начало и грижата за бъдещето.



