Настъпването на Лазаровден отново изпълни община Нова Загора с младост, багри и вяра в доброто. По стара българска традиция, съботата преди Цветница се превърна в истински празник на народното творчество и приемствеността между поколенията.
Емоцията от деня бе уловена от обектива в селата Новоселец и Питово, където местните читалища за пореден път показаха магията на обичая. Самодейците при НЧ „Пробуда – 1928“ (с. Новоселец) и НЧ „Гео Милев – 1929“ (с. Питово) превърнаха празника в незабравимо преживяване за малки и големи.
Тези щастливи моменти са само част от богатата празнична картина, която обедини всички населени места в община Нова Загора. Навсякъде стопаните отвориха домовете си за лазарките, а звънките им песни огласиха родната земя с пожелания за здраве и берекет.
Честит празник на всички жители на общината и на пазителите на българските традиции!



